Wróć

Kalendarze adwentowe dla firm – świąteczny gadżet reklamowy, który przywoła przytulną gwiazdkową atmosferę

Posted on
Kategoria: Bez kategorii

Kalendarze adwentowe umilają nam czas oczekiwania na święta już od połowy XIX wieku, a w różnych kulturach przybierały różną formę. Dziś to jeden z najbardziej lubianych świątecznych gadżetów dla dzieci, ale też dla dorosłych, dlatego warto ofiarować go swoim klientom jako świąteczny podarek!

Czy firmowy kalendarz adwentowy to dobry pomysł na gwiazdkowy prezent dla klientów i współpracowników? Zdecydowanie! Nic tak dobrze nie wprowadza w nastrój radosnego oczekiwania na Boże Narodzenie. Estetycznie zaprojektowany i wypełniony pysznymi słodkościami kalendarz adwentowy, który można ustawić na biurku i codziennie otwierać kolejne okienko lub szufladkę, skraca nam czas do jednego z najmilszych świąt w roku, zapewniając jednocześnie wyjątkowo pozytywne skojarzenia z marką i dobrze eksponując jej logo i marketingowy przekaz.

Kalendarze adwentowe z logo firmy – jak zaczęła się ich historia

Reklamowy kalendarz adwentowy jest potomkiem wymyślonych około 1850 roku kalendarzy mających pomóc w przygotowaniu do ważnego z religijnego punktu widzenia święta Narodzenia Pańskiego. Ta luterańska tradycja w pierwszych latach polegała na codziennym zapalaniu jednej z dwudziestu czterech świec. Rysowano również kredą na drzwiach dwadzieścia cztery kreski, których skreślanie każdego dnia było symbolem odliczania dni do Wigilii. Zanim jednak pojawił się pierwszy reklamowy kalendarz adwentowy, musiało upłynąć jeszcze sporo czasu…

Kalendarze adwentowe w formie drukowanej z okienkami trafiły do sprzedaży dobre 60 lat później, bo w 1908 roku w Niemczech. Ich producentem i popularyzatorem był Gerhard Lang. Jako mały chłopiec tak bardzo nie mógł doczekać się świąt, że zmęczona jego ciągłymi pytaniami mama stworzyła dla niego pierwszy w historii kalendarz adwentowy z okienkami. I tak znów prawdziwe okazało się powiedzenie, że potrzeba jest matką wynalazków.

Kalendarze adwentowe z nadrukiem jako idealne świąteczne upominki firmowe

Oryginalne kalendarze adwentowe w formie drukowanej są dziś bardzo popularnymi i cenionymi gadżetami firmowymi. Ich głównymi zaletami są: uniwersalność – pasują do każdego rodzaju biznesu, budzenie pozytywnych skojarzeń dzięki wprowadzaniu świątecznej atmosfery oraz doskonały walor marketingowy. Nasza firma również oferuje klientom adwentowe kalendarze reklamowe. Jako formę wybraliśmy nowoczesne, doskonale wykonane pudełko w kształcie sześcianu z wydzieranymi okienkami lub z wysuwanymi szufladkami, gdzie cała powierzchnia kalendarza może być zadrukowana grafiką klienta. Każdy nasz firmowy kalendarz adwentowy wykończony jest elegancką matową folią, a dodatkowo może być ozdobiony złoceniami, brokatem i lakierem wybiórczym. Możesz nam również zlecić wypełnienie kalendarza słodyczami lub drobnymi gadżetami. Kalendarze adwentowe dla firm produkowane przez markę Caira pakowane są w jednostkowe pudełka, które zabezpieczają produkt w czasie transportu.

Produkt miesiąca Powrót na górę